Novinky Chata  Dřevěný kostelík Akce  Aktivity Galerie Partneři  Kontakt
Menu ▼


Tradiční akce na Prašivé

Poutě na Prašivé

Tyto tradiční poutě jsou již po staletí nejvýznamnějšími akcemi, které se na Prašivé konají. Nádherná louka mezi historickou chatou a dřevěným kostelíkem je tak plná stánků s tradičními výrobky a v obležení stovek návštěvníků. Nenechte si ujít netradiční pouť v krásném horském prostředí. (archiv fotek Bohumila Víchy a Martina Stillera).
zobrazit fotogalerii...

Sraz veteránů

Každý rok, obvykle v sobotu po Jiřím, se u nás na Prašivé koná sraz historických aut a motocyklů. Tak si to nenechte ujít a příjďte se podívat na luxusní přehlídku různých vozidel z dob našich předků. Pro přesný termín sledujte "kalendář akcí" nebo kontaktujte organizátory z Veterán Clubu Ostrava. Zhlédnout můžete promo video z dílny Michala Návrata.
zobrazit fotogalerii...

Pálení čarodejnic na Prašivé

Tuto zapomenutou tradici z Prašivé obnovují noví chataři počínaje dubnem 2015, kdy se konal nultý ročník. Takže nezapomeňte dorazit příště. Přistávací dráha pro košťata bude vyznačena velkou vatrou.
zobrazit fotogalerii...

Svatby a rodinné oslavy

Chata Prašivá je oblíbeným místem pro svatby, narozeninové oslavy a další rodinné akce. Báječná atmosféra stylové dřevěné chaty, přátelský chatařský team a svěží horské prostředí Vám zaručují jedinečné zážitky a nezapomenutelné vzpomínky. Těšíme se na Vaši návštěvu. (foto: Ivan Korč)
zobrazit fotogalerii...

Pozorování Perseid na Prašivé

Astronomické večery na Prašivé pod vedením zkušeného astronoma. Po skončení povídání se pak v případě jasné oblohy přesuneme na louku, lehneme na trávu a povíme si spoustu zajímavostí o různých souhvězdích. K dispozici je hvězdářský dalekohled.
zobrazit fotogalerii...

Sraz historických lyžníků

Každou zimu se na Prašivou sjíždějí historičtí lyžníci v dobových oblecích a hlavně…. na historických lyžích. Tato netradiční událost je zábavou nejen pro samotné účastníky, ale i pro diváckou veřejnost. (archiv fotek Chaty Na Prašivé a organizátorů srazu lyžníků)
zobrazit fotogalerii...

Mikuláš

Lašský král s družinou na Mikuláše.
zobrazit fotogalerii...

Nejen s kočárky na Prašivou

Tato netradiční akce pro rodiny s dětmi je součástí projektu „Nejen s kočárky na vrcholy“, kdy se snažíme motivovat mladé rodiny k pohybu v přírodě a ukázat jim, že ani mimčo a kočárek není v tomto překážkou. Více o celém projektu a dalších termínech kočárkových akcí i na jiné kopce naleznete na: www.KocarkyNaVrcholy.cz nebo se staňte fanoušky naší facebookové skupiny: https://www.facebook.com/groups/483803838310209/

Ve spolupráci s Car-free rodinou Ubikových jsme pro Vás připravili několik tipů na výlet po okolí.
zobrazit fotogalerii...

zpět     nahoru     domů     tisk


Všechna práva vyhrazena / ©2016 Martin Stiller / admin / realizace nextWEB