Novinky Chata  Dřevěný kostelík Akce  Aktivity Galerie Partneři  Kontakt
english versionChata Prašivá

Horská chata Prašivá, patřící Klubu českých turistů, se nachází v chráněné krajinné oblasti Beskydy v nadmořské výšce 706 m. Její poloha je ideálním výchozím místem pro celoroční turistiku a další sportovní aktivity. Chata proslula nejen výbornou domácí kuchyní, ochotným personálem, ale také spoustou akcí a aktivit pro širokou veřejnost včětně rodin s dětmi.

K vrcholu Prašivé vede několik turistických stezek:

 z Dobratic kolem hospod Harenda a Kohutka.

 od legendární sauny v Komorní Lhotce

 hřebenovka od Ropičky a Kotaře

 z Pražma

 z Vyšních Lhot, která vede po zpevněné komunikaci
Horská chata Prašivá nabízí celoroční ubytování i stravování a slouží jako výchozí bod do řady blízkých či vzdálenějších oblastí Moravskoslezských Beskyd. Chata leží také na křižovatce běžeckých tratí a cyklotras. Zájemci o koupání se mohou vydat k nedalekému splavu na řece Morávce nebo k 15 km vzdálené Žermanické přehradě.
Mezi největší zajímavosti naší chaty patří bezesporu rozhledna umístěná přímo ve věžičce chaty, ze které je překrásný výhled. V těsném sousedství chaty se nachází historický dřevěný kostelík sv. Antonína Paduánského z roku 1640, který je pod ochranou státního památkového ústavu. Venku u  chaty je k dispozici i posezení s ohništěm.

zpět     nahoru     domů     tisk


Všechna práva vyhrazena / ©2018 Martin Stiller / admin / realizace nextWEB