Novinky Chata Dřevěný kostelík Akce Aktivity Galerie Partneři Kontakt
czech versionEvent Calendar

25.května od 18:00 – beseda „Ochrana přírody v Beskydech“

Promítá krajinářka a strážkyně CHKO Beskydy Jana Javorská

Práce krajináře je zajímavá, protkaná vědomostmi zákona o ochraně přírody a krajiny, stavebního zákona, botaniky, zoologie, vody, lesa, krajinné zeleně, a hlavně komunikací s lidmi. Spolu s výkonem strážní služby na poli ochrany přírody se podílíme na utváření typické krajiny Beskyd. Společně si můžeme povídat o tom, proč je nutné přírodu chránit, jak být k přírodě šetrný a také proč je důležitý institut Chráněné krajinné oblasti Beskydy.
more info...

7.května od 18:00 – beseda „Transsibiřská odysea: Po stopách československých legionářů“

V roce 2017 nalezla Ina sto let starý válečný deník svého pradědečka, československého legionáře Jana Kouby, který během 1. světové války bojoval v Rusku za samostatné Československo a později proti bolševikům. Ina se vydává po...
more info...

17.března od 18:00 – beseda „Na koloběžce až do Španělska“

Promítá koloběžkář Honza Karpeta

Proč nespojit příjemné s užitečným a opravit pár kilometrů stezek v odlehlém údolí nádherných Pyrenejí? Povídání o cestě přes 5 evropských pohoří k oceánu a dál. Jak se cestuje na koloběžce? Co vás bolí, nebolí, čeká a nemine?
more info...

5.března od 18:00 – beseda „S Tuktukem z Thajska až na Moravu“

Promítá cestovatel Tomáš Vejmola alias „Tomík na cestách“
Tuktuk je thajská tříkolka, kterou si Tomík pořídil v Thajsku a bez jakýchkoli zkušenosti se úplně sám vydal s tímto 35 let starým vozem na roční cestu přes...
more info...

LEGENDA DORAZÍ NA PRAŠIVOU...

Legendární festival horolezeckých filmů Teplice nad Metují se představí v pátek a v sobotu 25.-26.2.2022 na Prašivé. Chybět nebude ani himálajský horolezec Honza "Tráva" Trávníček. Tak se stavte. Vstupné dobrovolné.
more info...

27.-28.listopadu – akce Zimní táboření na Prašivé

Nečekejte na Klondyke a přijďte na zimní táboření na Prašivé v termínu 27.-28.11.2021. Bude-li vám zima, vyhlášeny bylinný likér „Medvědice z Prašivé“ Vás dozajista zahřeje. Využijte tak mimořádné příležitosti „zatábořit si“ u chaty Prášivá v rámci oslavy jejího jubilea 100let!
more info...

17.listopadu od 18:00 – beseda „CESTOVATELSKÁ SHOW JIRKY KOLBABY“

Přednáší fotograf a cestovatel Rádia Impuls Jiří Kolbaba

V tomto nestandardním pořadu představí cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba množství snímků přírody, lidských tváří, zvířat a situací ze všech šesti kontinentů planety. Exotický výlet objasní specifika některých oblastí, přiblíží subjektivní pocity autora při snímání fotografií a přirozeně motivuje diváky k jejich vlastním cestovatelským projektům a fotografování. Večer plný inspirací mimo jiné objasní mechanizmy globálního cestování a zásady kompoziční tvorby.
more info...

6.listopadu od 18:00 – beseda „Jak se rodí horský průvodce“

Tématem besedy bude vhled do práce profesionálního mezinárodního horského průvodce, dozvíte se, jaké musí mít vzdělání, dovednosti, co musí umět a znát, a jak se nadále vzdělává. Seznámíte se s tím, jak probíhají akce pod jeho vedením (sněžnicové přechody, ferraty, vysokohorská turistika a kurzy), ale také jak se bezpečně po horách pohybovat a jaké mít odpovídající vybavení, ať se ze všech akcí plní zážitků a dojmů vracíte zpět ke svým rodinám. Beseda bude doplněna fotografiemi a bohatými zkušenostmi průvodce.
 
more info...

3.října od 18:00 – beseda „Na INVALIDNÍM VOZÍKU ŽIVOT NEKONČÍ“

Honza Dušek putuje životem na invalidním vozíku. Může za to ereska nebo "rozárka", jak Honza důvěrně nazývá svoji nemoc - roztroušenou sklerózu. Ale ani ona mu nezabránila splnit si svůj sen a vydal se překonat více než 600 km španělskou krajinou po...
more info...

Beseda „POZOROVÁNÍ PERSEID“ Sobota 15. srpna od 19 hodin

Zveme Vás na tradiční pozorování Perseid na Prašivě pod vedením zkušených astronomů Honzy Kondziolky a Matěje Greka.

19:00 - 19:30 Matěj Grek – Pozorování a fotografování nadoblačných blesků – jak nadoblačné blesky vznikají, jak se...
more info...


back     top     home     print


Všechna práva vyhrazena / ©2018 Martin Stiller / admin / realizace nextWEB