Novinky Chata  Dřevěný kostelík Akce  Aktivity Galerie Partneři  Kontakt
english versionProjekt "Vzkříšení chaty Prašivá"

Zajímavostí je, že téměř veškeré práce jsou z řad dobrovolníku, nadšenců, oddílu KČT Beskydy a Klubu přátel chaty Prašivá.  Brigády se zde konají každý víkend a ruku k dílu může přiložit kdokoli – muži i ženy, mladí i staří, kutilové i absolutní zelenáči. Vhodná práce se najde pro každého a jakákoli pomocná ruka je vítána.  Takže se řeže, brousí, natírá, uklízí, omítá, obkládá atd.  Aktuálně se již odpracovalo více než 3000 brigádnických hodin zdarma. Přijďte se zapojit i Vy.


Až to vše bude hotovo, mohou se návštěvníci těšit na precizně renovovanou historickou Bezručovu místnost,  velké rekonstrukce se dočkala již i kuchyně a sklad, právě se pracuje na novém obložení  chodby palubkami a největší viditelnou změnou bude bezesporu nový výčep a bar. Další drobnější úpravy probíhají také na pokojích, chata dostala už i nový kotel, natírají se všechny vnitřní dveře a futra, na zahradě vzniklo nové ohniště a plánuje se také nový nátěr střechy a vnějšího opláštění.


Mnohé bude asi zajímat, že majitelé chaty, tedy Klub českých turistů oblast Moravskoslezská, vyměnili také nájemce a s ním i celý personál. Nový team chatařů je právě nyní tím hlavním iniciátorem celého vzkříšení chaty.  Návštěvníci se tedy mohou těšit na zcela nový způsob vedení chaty, na změnu jídelníčku a hlavně na spoustu akcí a atrakcí, které noví chataři Martin a Michal připravují.


Kdo má zájem se o chatě, o probíhajících pracích a změnách dozvědět více, vše je k nalezení na: https://www.facebook.com/chatanaprasive. Asi velmi vítanou informací je to, že chataři plánují znovuzpřístupnění rozhledny, která byla téměř 15 let veřejnosti uzavřena.


Oddíl KČT Beskydy a Klub přátel chaty Prašivá spustili právě projekt na rekonstrukci chaty a předem žádají veřejnost o podporu a spoluúčast na záchraně této první české horské chaty v Moravskoslezských Beskydech, která byla postavena již v roce 1921. Podpořte, prosím, chatu Prašivá, ona Vaši pomoc potřebuje.

První etapa rekonstrukce byla ukončena v první půlce června a od 13.6.2015 je chata zase přístupná veřejnosti.

A tak jste všichni srdečně zváni
Za Klub přátel chaty Prašivá zdraví
Chataři Martin a Renča Stillerovi


zpět     nahoru     domů     tisk


Všechna práva vyhrazena / ©2018 Martin Stiller / admin / realizace nextWEB