Novinky Chata  Dřevěný kostelík Akce  Aktivity Galerie Partneři  Kontakt
english versionProjekt "Vzkříšení horské chaty Prašivá"

Zajímavostí je, že téměř veškeré práce jsou z řad dobrovolníku, nadšenců, odboru KČT Beskydy a Klubu přátel chaty Prašivá.  Brigády se zde konají každý víkend a ruku k dílu může přiložit kdokoli – muži i ženy, mladí i staří, kutilové i absolutní zelenáči. Vhodná práce se najde pro každého a jakákoli pomocná ruka je vítána.  Takže se řeže, brousí, natírá, uklízí, omítá, obkládá atd.  Aktuálně se již odpracovalo více než 15 000 dobrovolnických hodin. Přijďte se zapojit i Vy.


Protože již je většina hotova, mohou se návštěvníci těšit na precizně renovovanou historickou Bezručovu místnost nebo nádherná Valečkův sál. Velké rekonstrukce se dočkala již i kuchyně, sklad, chodby, sklepy i pokoje. Právě se pracuje na novém venkovní obkladu stylovým štípaným modřinovým šindelem. Největší viditelnou změnou je bezesporu nový výčep a bar. Další drobnější úpravy probíhají průběžně po celé chatě, která dostala už i nový kotel, natřeny byly všechny vnitřní dveře a futra, venku bylo postaveno přírodní dětské hřiště a plánuje se také nové oplocení zahrady s přístřeškem na dřevo.


Mnohé z Vás bude asi zajímat, že majitelé chaty, tedy Klub českých turistů odbor Beskydy, vyměnili také nájemce a s ním i celý personál. Noví chataři jsou právě tím hlavním iniciátorem celého vzkříšení chaty.  Návštěvníci se tedy mohou těšit na zcela nový způsob vedení chaty, na změnu jídelníčku a hlavně na spoustu akcí a atrakcí, které noví chataři Martin a Renča na chatě pořádají.


Kdo má zájem se o chatě, o probíhajících pracích a změnách dozvědět více, vše je k nalezení na: https://www.facebook.com/chataprasiva. Asi velmi vítanou informací je to, že chataři znovu zpřístupnili rozhlednu, která byla téměř 50 let veřejnosti uzavřena.


Odbor KČT Beskydy a Klub přátel chaty Prašivá, kteří spustili projekt na rekonstrukci chaty, žádají veřejnost o podporu a spoluúčast na záchraně této první české horské chaty v Moravskoslezských Beskydech, která byla postavena již v roce 1921. Podpořte, prosím, chatu Prašivá, ona si Vaši pomoc zaslouží :-)

První etapa rekonstrukce byla ukončena v první půlce června a od 13.6.2015 je chata zase přístupná veřejnosti.

A tak jste všichni srdečně zváni
Za Klub přátel chaty Prašivá a KČT, odbor Beskydy Vás srdečně zdraví
chataři Martin a Renča Stillerovi


zpět     nahoru     domů     tisk


Všechna práva vyhrazena / ©2018 Martin Stiller / admin / realizace nextWEB