Novinky Chata  Dřevěný kostelík Akce  Aktivity Galerie Partneři  Kontakt
english versionAktivity


Přejezd a Přechod Beskyd

Ve spolupráci s oblíbenými horskými chatami Skalka, Kamenitý, Kmínek a Portáš jsme pro Vás připravili dvě zajímavé aktivity - "Přechod Beskyd" pěšky a "Přejezd Beskyd" na kole. Více informací naleznete na: www.PrechodBeskyd.cz anebo www.PrejezdBeskyd.eu.

Pěší turistika

K vrcholu Prašivé vede několik turistických stezek: Červená z Dobratic kolem hospod Harenda a Kohutka. Žlutá od legendární sauny v Komorní Lhotce. Červená hřebenovka od Ropičky a Kotaře. Modrá z Pražma. Žlutá z Vyšních Lhot, která vede po zpevněné komunikaci, po níž je možný příjezd autem až k horské chatě Prašivá.

Cykloturistika

Prašivá je nejen výletním cílem řady cykloturistů, ale mnozí své cykloturistické výlety na Prašivé právě začínají. Vyšlápnout na kole na Prašivou lze z několika směrů a to: po jednosměrné 3km dlouhé asfaltečce z Vyšních Lhot, která je na dvou úsecích hodně prudká a prověří i dostatečně otrlé jedince. Nebo po lesní cestě od sauny v Komorní Lhotce či po cyklotrase/modré turistické stezce od Kotaře, která vede po široké šotolinové lesní cestě s minimálním sklonem. Poslední varianta je od Kohutky po extrémně prudké lesní stezce.

Horské sáňkování

Tento druh zábavy z českých horských cest téměř vymizel, ale třeba v Alpách dále funguje. Jako chataři se snažíme tuto tradici na Prašivé oživit a informujeme, že 3 km dlouhá zasněžená horská cesta od chaty Prašivá je ideálním místem pro tyto aktivity, protože zde již od května 2017 platí zákaz vjezdu. Přesto je třeba dávat pozor na případný provoz, neb se jedná o lesní účelovou komunikaci. Od února 2021 nabízíme možnost přisednout do našeho auta a svézt se až nahoru k chatě. Termíny nejsou pravidelné, vždy jsou spojeny se zásobováním a zveřejňujeme je průběžně v aktualitách na hlavní stránce webu. Fičet na saních 2-3 km z kopce bez zastávky je nezapomenutelným zážitkem. Přijďte se přesvědčit i Vy.

Běžkování

Tras pro běžkování v okolí Prašivé je více, ale nejzajímavější je určitě cca 30km dlouhá hřebenovka Prašivá-Kotař-Ropička-Slavíč-Bílý Kříž-Visalaje, přičemž na většině zmíněných míst je to možno zakončit, přenocovat případně a dojet to až další den. Za zmínku stojí určitě i běžkařská trať: Javorový - Šindelná - Ropička - Kotař - Prašivá.

Zimní turistika na sněžnicích

Prašivá je ideálním výchozím bodem pro zimní turistiku na sněžnicích. Tras zde vede několik, lze kombinovat pěší stezky s cyklotrasami či se jen tak vydat do volného zasněženého lesa. Sněžnice vám dávají onu svobodu a dostanete se na nich i do míst, kam byste se jinak v zimě těžko dostali.

Paragliding – vzlétněte z Prašivé

Před pár lety byla vykácena část lesa pod kostelem, vytrhány pařezy a srovnána startovací plocha. Odtud mohou již zkušenější piloti startovat. Zájemci o kurz paraglidingu, tandemové skoky a další informace ohledně létání ať kontaktují Beskydskou školu létání: www.elspeedo.cz, www.chciletat.cz.

zpět     nahoru     domů     tisk


Všechna práva vyhrazena / ©2018 Martin Stiller / admin / realizace nextWEB